Co zrobić, by tanim kosztem wykonać betonową ścianę?

0
915
Co zrobić, by tanim kosztem wykonać betonową ścianę?

Betonowe ściany cieszą się obecnie sporą popularnością, a wykorzystanie podczas prac wykończeniowych specjalnych tynków sprawia, że wyglądają naprawdę dobrze. Jest jednak inny sposób, by uzyskać strukturę betonu na ścianie i nie przepłacać. O co chodzi? Oczywiście o tapety z efektem betonu, które nie dość, że są tanie, to jeszcze można je przykleić na ścianie własnoręcznie. Jak to zrobić, by ostateczny efekt był zgodny z oczekiwaniami? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

Tapeta beton czy może zacierany tynk?

Wykorzystując zacierany beton, można uzyskać naprawdę ciekawe efekty, ale bez wątpienia jest to praca dla profesjonalisty. Specjalne tynki, dzięki którym możemy przeprowadzić taki proces, są drogie i pewnie dlatego wielu inwestorów wybiera alternatywne metody, by uzyskać zamierzony efekt. Tapeta beton jest najtańszym sposobem, by na naszej ścianie powstał nieco surowy, ale bardzo pożądany efekt, który znakomicie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach.

Decydując się na betonową tapetę, mamy pewność, że prace przeprowadzimy samodzielnie, a dzięki temu oszczędzimy przynajmniej kilkaset złotych. Kwota ta może być zdecydowanie większa, jeśli naszym celem jest ozdobienie kilku ścian lub całego pomieszczenia.

W jaki sposób przykleić betonową tapetę do ściany?

Tapeta beton będzie doskonałą imitacją tylko wtedy, gdy zostanie właściwie przyklejona do ściany. Pomimo że praca nie jest przesadnie skomplikowana, wymaga sporej cierpliwości i bardzo dużej dokładności. Wszelkie błędy popełniane na etapie klejenia będą szpecić wygląd ściany i mogą sprawić, że ostateczny efekt będzie daleki od ideału. Kluczem do poprawnego przyklejenia jest przygotowanie podłoża. Warto usunąć wszelkie luźne elementy. Jeśli tynk w którymś miejscu odpada, powinniśmy go ściągnąć szpachelką, a następnie wyrównać powierzchnię zaprawą gipsową.

Tapeta beton wymaga szczególnej staranności na łączeniach. Musimy idealnie dopasować do siebie dwa paski tapety, by uzyskać jednolity wygląd. Podczas pracy przyda nam się oprócz betonowej tapety klej, wałek do usuwania bąbli powietrza oraz pędzel. Tapetę układa się na ścianie paskami. Najpierw smarujemy ścianę klejem, a następnie zaczynając od góry, przyklejamy delikatnie tapetę, dbając, by odpowiednio przylegała zarówno do łączenia z sufitem, jak i drugą ścianą. Czynność powtarzamy do momentu obklejenia całej powierzchni. Pamiętajmy, by po każdym pasku starannie wyciskać nadmiar kleju i oczyszczać betonową tapetę, by po wyschnięciu na łączeniach nie pozostał brzydki ślad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here