Co warto wiedzieć o tynku gipsowym?

0
209
Co warto wiedzieć o tynku gipsowym?

Budowa i wykończenie domu to ogromne wyzwanie dla każdego z nas. Stajemy przed dylematem odnośnie tego, jakie materiały podczas remonty i budowy wykorzystać. Na uznanie zasługuje tynk gipsowy, który jest niezwykle popularny na rynku budowlanym. To produkt, który jest stosowany zarówno przez firmy, jak i prywatnych odbiorców. Czym cechuje się gipsowy tynk?

Tynki gipsowe

Produkt jest uznawany za jeden z najbardziej naturalnych materiałów, jakie są dostępne na rynku. W składzie znajdziemy siarczan wapnia, który pozyskuje się z ziemi lub z odsiarczania spalin. Poza tym, tynk gipsowy może mieć domieszki piasku kwarcowego, wapna i innych substancji, wpływających na plastyczność. Materiał jest dobrym wyborem dla każdego, komu zależy na uzyskaniu gładkich ścian. Nie musimy poświęcać sporej ilości czasu podczas remontowania domu. To doskonałe podłoże pod tapety, płytki ceramiczne i farby. Tynk odznacza się paroprzepuszczalnością, dobrą izolacją termiczną i praktycznym zastosowaniem. Aplikacja odbywa się łatwo, dlatego każdy powinien sobie z tym poradzić. Wydajność pracy z tynkiem gipsowym jest wysoka, a wygładzania łatwe i sprawne. Produkt jest bezpieczny dla zdrowia i ekologiczny. Nic dziwnego, że cieszy się popularnością na rynku.

Zalety tynku gipsowego

Jakie zalety tynku gipsowego warto poznać? Pierwsza kwestia to łatwa technika wykonania. Wykonujemy tylko jedną warstwę, która jest równa i gładko wykończona. W efekcie uzyskujemy niezwykle estetyczne ściany. Nie zapominajmy o elastyczności materiału. Na powierzchni nie powstają żądne pęknięcia, co doceniają odbiorcy. Nawet na trudnych powierzchniach zachowana zostaje bardzo dobre przyczepność. Czas pełnego schnięcia tynku to ok. 10-14 dni. Wiele zależy od grubości warstw tynku gipsowego, temperatury otoczenia i wilgotności. Tynk gipsowy cechuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, dlatego zachowujemy izolację termiczną. Ważna jest też wysoka ognioochronność. Wszystkie te cechy sprawiają, że tynki gipsowe są nieocenione w wielu miejscach.

Gdzie zakupimy tynk gipsowy?

Dobrym wyborem jest zakup w internetowym sklepie. W tym wypadku skorzystamy z wysokiej jakości, atrakcyjnej ceny i szerokiego asortymentu. W razie wątpliwości, można poprosić o wsparcie specjalistę w sklepie online. Zakupy stają się czystą przyjemnością, a remont nie stanowi już większego problemu. Solidny tynk gipsowy spełni oczekiwania każdego, nawet wymagającego odbiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here