Cechy nieruchomości premium

0
500
Cechy nieruchomości premium

Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Ceny z roku na rok są coraz wyższe. Wiele osób inwestuje w nieruchomości. Również na rynku zauważyć można wzrost zainteresowania nieruchomościami premium. Czym są takie nieruchomości? Co cechuje nieruchomości premium? Czy są one dostępne dla każdego? Na te i inne pytania, które sprawiają, że nieruchomość nazywamy premium postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Lokalizacja, lokalizacja

Na rynku nieruchomości kluczowa jest lokalizacja. W przypadku nieruchomości premium, to warunek konieczny. W przypadku nieruchomości premium Warszawa mówimy o lokalizacji, która z jednej strony jest kameralna, a z drugiej strony daje dostęp do pełnej infrastruktury miasta. Coraz częściej centra miast przechodzą rewitalizacje, a co za tym idzie mieszkanie w pięknie odnowionej kamienicy w centrum Warszawy również może być nieruchomością premium tak samo jak apartamenty na Mokotowie. Równie ważna w lokalizacji jest bliskość miejsc takich jak parki czy też lasy. Konkretna lokalizacja wymusza również rodzaj budynku. O ile centrum miasta, to miejsce gdzie dominować będą apartamenty lub kamienice, to już obrzeża miast to miejsce na rezydencje. Przykładem mogą być domy w Wilanowie.

Komfort życia

Oprócz lokalizacji nieruchomość typu premium musi gwarantować nieprzeciętny widok z okna. Najlepiej na góry, morze lub znany na cały świat zabytek. Oprócz tego powinien być dostęp dla mieszkańców do takich udogodnień jak fitness, sauna czy też basen. Dla rodzin ważnym elementem będzie plac zabaw.

Udogodnienia w budynku

Ochrona budynku w przypadku nieruchomości premium jest bardzo pożądana. Zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Trudno sobie wyobrazić nieruchomość premium bez prywatnego garażu lub miejsca postojowego w parkingu podziemnym. Niektóre nieruchomości idą dalej i gwarantują miejsce na cumowanie łodzi.

Do dyspozycji często oddane są również sale, gdzie można spotkać się z klientami. Dzięki temu możemy pracować z domu.

Sąsiedzi

Oczywiście bardzo ważnym elementem są sąsiedzi. Zamożne osoby decydujące się na zakup nieruchomości premium chcą mieszkać w odpowiednim otoczeniu. Zazwyczaj oczekują, że ich sąsiedzi prezentują zbliżony do nich poziom.

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że nieruchomości premium są poszukiwane na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here