Buty robocze a rodzaj wykonywanej pracy

0
317
Buty robocze a rodzaj wykonywanej pracy

Na rynku dostępne są różne rodzaje obuwia roboczego. Dlatego tak ważny jest ich właściwy dobór. Ma to wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale także na komfort pracy. Obuwie robocze powinno być dostosowane m.in. do rodzaju wykonywanej pracy.

Obuwie robocze a praca na budowie

Budowa to miejsce pracy, w którym pracownicy narażeni są na wiele różnych urazów. Dlatego buty robocze dobrane muszą być tak, aby zapewnić im szczególną ochronę. Dobrze sprawdzą się tu buty, które chronią nie tylko stopę, ale również kostkę. Wybrać powinno się takie obuwie, które posiadają podnosek wytrzymujący uderzenia z energią 200 J oraz zgniecenia do 15 kN. Posiadać powinny zamknięty obszar pięty. Ważne, aby posiadały także właściwości antyelektrostatyczne.

Obuwie robocze dla elektryków

W przypadku elektryków kluczową kwestią jest ich ochrona przed ewentualnym porażeniem prądem. Dlatego buty robocze przeznaczone dla elektryków koniecznie posiadać muszą właściwości elektroizolacyjne. Poza tym posiadać muszą kompozytowy nosek oraz wkładkę antyprzebiciową. Mówiąc o butach roboczych dla elektryków nie można zapomnieć o solidnej podeszwie. Powinna być nie tylko odpowiednio gruba, ale także antypoślizgowa, elektrostatyczna oraz odporna na wysokie temperatury.

Obuwie robocze dla kierowców

Także wielu kierowców podczas swojej pracy nosić musi obuwie robocze. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się obuwie robocze typu sandały lub półbuty. Są to bowiem buty lekkie, idealnie nadające się do długiej jazdy samochodem. Jeśli jednak praca związana jest z częstym wychodzeniem z auta, wówczas lepiej sprawdzić mogą się trzewiki. Są one bowiem lepiej dostosowane do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Obuwie robocze a praca w kuchni

Na koniec warto wspomnieć o butach roboczych pasujących do pracy w kuchni. Najważniejszy jest tu komfort ich noszenia. Dlatego najlepiej sprawdzą się buty lekkie. Takie, które dodatkowo cechują się dobrymi właściwościami wentylacyjnymi. Dobrym rozwiązaniem mogą być sandały robocze. Pamiętać także trzeba o tym, aby podeszwa była antypoślizgowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here