Automaty zbrojarskie – co to jest?

0
881
Automaty zbrojarskie - co to jest?

W świecie budownictwa używa się wielu maszyn, które służą do produkcji i modyfikacji komponentów używanych do budowy. Jeśli interesuje Cię ta branża na pewno zetknąłeś się z wieloma z nich. Do czego służą automaty zbrojarskie do strzemion? Czym jest automat do pali fundamentowych? Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę czytaj dalej.

Czym są automaty zbrojarskie?

Najprościej mówiąc automaty zbrojarskie to maszyny do obróbki prętów zbrojeniowych, używanych później na przykład w żelbecie. Maszyny te prostują, wyginają i obcinają elementy zbrojenia, w celu nadania im odpowiedniego kształtu. Kiedy są przygotowane w taki sposób, można nadać im wiele zastosowań. Służą przede wszystkim do utrzymaniu stabilności budynku. Umieszczone w fundamentach sprawiają, że konstrukcja zachowuje wymaganą stabilność.
Automaty zbrojarskie najczęściej składają się z układu rolkowe i układu rotorowego. To za ich pracą maszyna modyfikuje pręty. Można wymienić dwa główne rodzaje automatów zbrojarskich (inaczej zbrojeniowych). Zostaną tutaj omówione obydwa z nich.

Sprawdź ofertę na https://maszynohurt.pl/kategoria-produktu/automaty-zbrojarskie/

Automaty zbrojarskie do strzemion

Automaty zbrojarskie do strzemion, jak sama nazwa wskazuje wykonują strzemiona, czyli element zbrojenia pomocniczego. Za tą może enigmatyczną definicją, kryje się przedmiot, który ma za zadanie utrzymać pręty w odpowiednim położeniu. Są to więc elementy poprzeczne, o kształcie często zbliżonym do kwadratowej obręczy. Bywają też obręcze o kształcie okrągłym. Obejmują ona pal, pomagając mu utrzymać stabilność. Produkowane są zazwyczaj ze stali żebrowanej, którą charakteryzuje wysoka wytrzymałość.

Automat zbrojarski do pali fundamentowych

Automat zbrojarski do pali fundamentowych to nieco większe urządzenie którego główną funkcją jest operowanie na elemencie fundamentów w postaci pali. To właśnie te pale są elementem pionowym konstrukcji. Dzięki nim jeśli budynek stawiany jest na słabym gruncie, pozostaje on stabilny. Jeśli więc budowa planowana jest właśnie na takim podłożu, ta maszyna może okazać się niezbędna.

Ważną specyfikacją automatów zbrojeniowych jest ich wydajność. Uważa się, że dobra maszyna to taka, która może wykonać co najmniej 1000 strzemion 20×20 centymetrów na godzinę. Przy zakupie maszyny należy koniecznie zwrócić na to uwagę. Należy pamiętać, że są one dość duże, więc wymagają zagospodarowania dla nich odpowiedniego miejsca.

Artykuł powstał przy współpracy z https://maszynohurt.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here